Blog o dietetyce i zdrowej żywności

Nauka o żywieniu ciągle się rozwija. Co chwilę pojawiają się nowe badania naukowe, które wyjaśniają nam, jak działa ludzki organizm. Na naszym blogu znajdziesz ciekawe informacje ze świata dietetyki!

Diety online do pobrania

Miło nam poinformować, że już działa nasz nowy sklep, który znajdziecie pod adresem sklep.foodweb.pl. Znajdziecie w nim modelowe jadłospisy, które można pobrać bezpośrednio na swój telefon lub komputer!

Czytaj dalej >

Dlaczego suplementy nie działają?

W świetle ostatnich afer związanych z dopuszczaniem do obrotu preparatów suplementujących dietę, w których deklarowany skład różni się od określonego w badaniach laboratoryjnych powstaje pytanie

Czytaj dalej >

Dania na upalne dni

Skwar na dworze, wentylator chodzi na maksa, a Ty szukasz orzeźwienia? Zamiast ciężkich potraw spróbuj w upale naszych genialnych przepisów na lekkie i smaczne dania. Idealnie sprawdzą się w lato!

Czytaj dalej >

Czy napoje bez cukru powodują tycie

Jak to w końcu jest z napojami bez cukru – można je pić bez wyrzutów sumienia i szkody dla naszego zdrowia? Dietetyk online rozprawia się popularnymi mitami o słodzikach w popularnych napojach ZERO/MAX.

Czytaj dalej >

Peganizm, Pegan Diet – wady i zalety

Interesuje Cię PEGANIZM – nowa niezwykle popularna dieta? Jest to połączenie diety wegańskiej i paelo. Zobacz jak ocenili jej skuteczność nasi dietetycy. Przygotowaliśmy zestawienie plusów i minusów pegan diet. Dietetyk online odpowiada co to jest peganizm!

Czytaj dalej >

Dieta pływaka

Skorzystaj z naszych darmowych zaleceń dla pływaków i osiągaj lepsze wyniki w basenie! Nasze rady dotyczące żywienia świetnie sprawdzą się dla amatorów i zawodowców, pływaków i triathlonistów. Pobierz darmowy PDF.

Czytaj dalej >

O mnie

Mgr inż. Emilia Roenig
Dietetyk prowadzący w Foodweb.pl, specjalistka w dziedzinie dietetyki klinicznej i psychodietetyki. W swojej praktyce zawodowej opiera się na najnowszych badaniach naukowych, które jak mocno wierzy, powinny leżeć u podstaw skutecznego doradztwa żywieniowego.
Zwolenniczka traktowania dietetyki jako działu medycyny. 

Ostatnie posty

Polub nas!