Blog o dietetyce i zdrowej żywności

Nauka o żywieniu ciągle się rozwija. Co chwilę pojawiają się nowe badania naukowe, które wyjaśniają nam, jak działa ludzki organizm. Na naszym blogu znajdziesz ciekawe informacje z zakresu zdrowia człowieka!

Dieta a rak piersi

Zmiany rakowe w piersiach kobiet są jednymi z najczęściej występujących nowotworów w tej grupie. Nowotwory piersi są zaraz po chorobach płuc główną przyczyną zgonów kobiet,

Czytaj dalej >

Dieta z glutenem

Jak to jest z tym glutenem? Czy dieta posiadająca gluten jest dla nas niebezpieczna? Dietetyk podpowiada kiedy należy uważać i zastosować dietę bezglutenową!

Czytaj dalej >

Substancje antyodżywcze w żywności II

Poza różnymi formami szczawianów i fitynianów, które ograniczają przyswajanie substancji odżywczych, a także saponinami, wykazującymi wątpliwe korzyści zdrowotne, w żywności znajdują się pozostałe związki antyodżywcze.

Czytaj dalej >

Substancje antyodżywcze w żywności I

Do substancji odżywczych zaliczamy makro i mikroelementy, a więc białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy i sole mineralne. Jednak w żywności oprócz składników odżywczych znajdują się również

Czytaj dalej >

Aloes na twarz, aloes do picia

Na świecie występuje wiele roślin o ponadprzeciętnych właściwościach zdrowotnych. Jedną z nich jest aloes, którego spektrum zastosowania przekracza możliwości niejednego produktu z najwyższej półki. Designed

Czytaj dalej >

SIBO IBS i ból jelit

Dolegliwości jelitowe są jedną z częstszych problemów dotyczących żywności. Naprzemienna biegunka, wzdęcia i zaparcia utrudniają normalne funkcjonowanie, zmniejszają radość z życia,a nawet mogą prowadzić do

Czytaj dalej >

Co jeść w parestezjach?

Parestezje to zaburzenia czucia objawiające się drętwieniem, pieczeniem lub mrowieniem, które najczęściej dotyczy kończyn. Zaburzenia należą do zespołu objawów polineuropatii, w których występuje uszkodzenie włókien czuciowych.

Czytaj dalej >

Dlaczego dieta brzmi strasznie? Cz. 3

Nie bój się słowa „dieta”! Skoro już rozumiesz, że świat żywienia nie jest czarno-biały, umiesz budować poczucie własnej skuteczności i potrafisz wskazać osobiste powody, dla których chcesz coś zmienić, to czas pokonać kolejne pułapki!

Czytaj dalej >

Dlaczego dieta brzmi strasznie? Cz. 2

Przestrzeganie diety jest trudne nie tylko z uwagi na zmiany w menu, ale przede wszystkim dotyczy blokad psychologicznych. Ostatnio opisałam błąd ‘wszystko albo nic’. W tym wpisie poruszę przede wszystkim zagadnienia związane z postrzeganiem samego siebie.

Czytaj dalej >
dlaczego dieta brzmi strasznie cz 1

Dlaczego dieta brzmi strasznie? Cz. 1

Sposób odżywiania się jest ściśle związany z psychiką człowieka. Często nawet najlepszą dietę chcemy odłożyć na później, szybko o niej zapomnieć i usunąć numer do dietetyka z listy kontaktów. Dlaczego wszyscy na słowo „dieta” reagują wybuchem skrajnie różnych emocji? Czy istnieje na to sposób?

Czytaj dalej >

O mnie

Mgr inż. Emilia Roenig
Dietetyk prowadzący w Foodweb.pl, specjalistka w dziedzinie dietetyki klinicznej i psychodietetyki. W swojej praktyce zawodowej opiera się na najnowszych badaniach naukowych, które jak mocno wierzy, powinny leżeć u podstaw skutecznego doradztwa żywieniowego.
Zwolenniczka traktowania dietetyki jako działu medycyny. 

Ostatnie posty

Polub nas!