Blog o dietetyce i zdrowej żywności

Nauka o żywieniu ciągle się rozwija. Co chwilę pojawiają się nowe badania naukowe, które wyjaśniają nam, jak działa ludzki organizm. Na naszym blogu znajdziesz ciekawe informacje ze świata dietetyki!

Co jeść w parestezjach?

Parestezje to zaburzenia czucia objawiające się drętwieniem, pieczeniem lub mrowieniem, które najczęściej dotyczy kończyn. Zaburzenia należą do zespołu objawów polineuropatii, w których występuje uszkodzenie włókien czuciowych.

Czytaj dalej >

Dlaczego dieta brzmi strasznie? Cz. 3

Nie bój się słowa “dieta”! Skoro już rozumiesz, że świat żywienia nie jest czarno-biały, umiesz budować poczucie własnej skuteczności i potrafisz wskazać osobiste powody, dla których chcesz coś zmienić, to czas pokonać kolejne pułapki!

Czytaj dalej >

Dlaczego dieta brzmi strasznie? Cz. 2

Przestrzeganie diety jest trudne nie tylko z uwagi na zmiany w menu, ale przede wszystkim dotyczy blokad psychologicznych. Ostatnio opisałam błąd ‘wszystko albo nic’. W tym wpisie poruszę przede wszystkim zagadnienia związane z postrzeganiem samego siebie.

Czytaj dalej >
dlaczego dieta brzmi strasznie cz 1

Dlaczego dieta brzmi strasznie? Cz. 1

Sposób odżywiania się jest ściśle związany z psychiką człowieka. Często nawet najlepszą dietę chcemy odłożyć na później, szybko o niej zapomnieć i usunąć numer do dietetyka z listy kontaktów. Dlaczego wszyscy na słowo „dieta” reagują wybuchem skrajnie różnych emocji? Czy istnieje na to sposób?

Czytaj dalej >

Współpraca z tłumaczem

Osoby, które śledzą nasz profil na Facebooku dobrze wiedzą, że już od dłuższego czasu mamy przyjemność świadczyć dla Was profesjonalne usługi copywritingu. W naszym przypadku jest to pisanie tekstów na zamówienie do prasy branżowej, magazynów związanych ze zdrowym odżywianiem oraz blogi specjalistyczne. Od teraz usługi te świadczmy również w języku angielskim.

Czytaj dalej >

Diety online do pobrania

Miło nam poinformować, że już działa nasz nowy sklep, który znajdziecie pod adresem sklep.foodweb.pl. Znajdziecie w nim modelowe jadłospisy, które można pobrać bezpośrednio na swój telefon lub komputer!

Czytaj dalej >

Dlaczego suplementy nie działają?

W świetle ostatnich afer związanych z dopuszczaniem do obrotu preparatów suplementujących dietę, w których deklarowany skład różni się od określonego w badaniach laboratoryjnych powstaje pytanie

Czytaj dalej >

Dania na upalne dni

Skwar na dworze, wentylator chodzi na maksa, a Ty szukasz orzeźwienia? Zamiast ciężkich potraw spróbuj w upale naszych genialnych przepisów na lekkie i smaczne dania. Idealnie sprawdzą się w lato!

Czytaj dalej >

Czy napoje bez cukru powodują tycie

Jak to w końcu jest z napojami bez cukru – można je pić bez wyrzutów sumienia i szkody dla naszego zdrowia? Dietetyk online rozprawia się popularnymi mitami o słodzikach w popularnych napojach ZERO/MAX.

Czytaj dalej >

Peganizm, Pegan Diet – wady i zalety

Interesuje Cię PEGANIZM – nowa niezwykle popularna dieta? Jest to połączenie diety wegańskiej i paelo. Zobacz jak ocenili jej skuteczność nasi dietetycy. Przygotowaliśmy zestawienie plusów i minusów pegan diet. Dietetyk online odpowiada co to jest peganizm!

Czytaj dalej >

Dieta pływaka

Skorzystaj z naszych darmowych zaleceń dla pływaków i osiągaj lepsze wyniki w basenie! Nasze rady dotyczące żywienia świetnie sprawdzą się dla amatorów i zawodowców, pływaków i triathlonistów. Pobierz darmowy PDF.

Czytaj dalej >
Zdrowe przekąski

TOP 12 DIETETYCZNYCH PRZEKĄSEK

TOP 12 najlepszych dietetycznych przekąsek na rynku! Smaczne i zdrowe przekąski od których nie przytyjesz opisaliśmy w rankingu niskokalorycznych produktów. Pod uwagę wzięliśmy skład, smak, cenę i dostępność. Zobacz, co możesz podjadać bez wyrzutów sumienia!

Czytaj dalej >

O mnie

Mgr inż. Emilia Roenig
Dietetyk prowadzący w Foodweb.pl, specjalistka w dziedzinie dietetyki klinicznej i psychodietetyki. W swojej praktyce zawodowej opiera się na najnowszych badaniach naukowych, które jak mocno wierzy, powinny leżeć u podstaw skutecznego doradztwa żywieniowego.
Zwolenniczka traktowania dietetyki jako działu medycyny. 

Ostatnie posty

Polub nas!